John Steinbeck

John Steinbeck, romancier dhe tregimtar i shquar amerikan i shekullit të XX, fitues i Çmimit Nobel në Letërsi. Ai ka lindur në vitin 1902. U nda nga jeta më 20 dhjetor 1968. John Steinbeck njihet nga lexuesi shqiptar edhe para viteve ‘90 me romanin Vilet e zemërimit. Tashme, jane perkthyer edhe vepra te tjera si Ne lindje te Edenit, Njerez dhe minj, etj.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Ky roman konsiderohet kryevepra e viteve të fundit të krijimtarisë së shkrimtarit John Steinbeck. Një roman ambicioz, i cili është njëherazi një sagë familjare dhe një ritregim modern i Zanafillës. Në ditarin e tij, Steinbeck e ka cilësuar librin "Në lindje të Edenit" si librin e tij të parë dhe është e vërtetë që ky libër mbart fuqinë fillestare dhe...

  1 500 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër