Sophi Loren

Sophi Loren është diva më e madhe italiane dhe një nga aktoret më të njohura në botë.

Sophi Loren është diva më e madhe italiane dhe një nga aktoret më të njohura në botë. Në karrierën e saj të jashtëzakonshme ajo ka interpretuar në mbi njëqind filma dhe ka fituar nëntë David di Donatello, dy Globi d'Oro, Coppa Volpi dhe Leone D'Or në Venezia për karrierën, pesë Golden Globe, një çmim Bafta, një çmim për interpretimin më të mirë femëror në Cannes, një Oskar si aktorja më e mirë (1962) dhe një Oskar për karrierën (1991).

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Një kredhje freskuese në historinë e kinemasë, plot me Hirushe e Princa të Kaltër, por edhe plot ankthe e mall për jetën e thjeshtë. Kjo botë plot shkëlqim nga vjen së brendshmi, nga rrëfimi i vetës dives së kinemasë italiane dhe femrës me famë botërore, Sofie Loren

  1 000 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër