Bertolt Brecht

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 2 nga 2 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok

  Përmbledhja poetike 101 poezi dashurie nga Bertolt Brecht përfshin shumicën e soneteve, këngëve, baladave dhe poezive të tjera të shkrimtarit me temën e dashurisë. Zgjedhur e shqipëruar nga Ardian Klosi.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  350 Lekë Nuk është në stok

  Vepër e dramaturgut të njohur gjerman Bertolt Breht, "Arturo Ui" u shkrua në vitin 1941 dhe tregon për shkëlqimin e Ui, një kriminel i Çikagos. Breht e shkroi veprën për vetëm tri javë ndërkohë që ishte në Helsinki, në pritje të vizës amerikane.

  350 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 1 - 2 nga 2 libra