Paullina Simons

Paullina Simons lindi në Leningrad, BRSS, më 1963. Kur ajo ishte dhjetë vjeçe, familja e saj emigroi në SHBA. Pasi mbaroi shkollën e lartë, filloi punë si gazetare e më pas si përkthyese.

Romani i saj i parë, Tulli, njohu sukses të menjëhershëm.

Vepra e saj më e famshme është trilogjia “Tatiana dhe Aleksandri” - titull që e mban edhe libri i dytë i kësaj trilogjie. Libri i parë, “Kalorësi i Bronztë”, është botuar nga TOENA në vitin 2013 dhe pas tij u botuan dhe dy vëllimet e tjera “Tatiana dhe Aleksandri” dhe “Kopshti veror”, libra që u pritën me shumë interes dhe kërshëri nga mijëra lexues.

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 4 nga 4 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  Kalorësi i Bronztë është pjesë e një trilogjie. Romani nuk përfundon me kaq. A duhet të besojmë se Aleksandri ka vdekur? Si do të jetë jeta e Tatianës në Amerikë?

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% Në stok

  Një e shkuar që i bren dhe një tashme e vështirë. A mund të shpresojnë për një jetë normale? A do të fitojë dashuria e tyre mbi sprovat e kohës?

  1 350 Lekë
  1 500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  4 050 Lekë 4 500 Lekë -10% Nuk është në stok

  Një e shkuar që i bren dhe një tashme e vështirë. A mund të shpresojnë për një jetë normale? A do të fitojë dashuria e tyre mbi sprovat e kohës?

  4 050 Lekë
  4 500 Lekë -10%
  Shto në shportë Më shumë
  Cmim i reduktuar
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  Një histori dashurie e veçantë, mbresëlënëse dhe frymëzuese... Tatiana është vetëm tetëmbëdhjetë vjeçe, shtatzënë dhe e ve, kur arratiset nga Leningradi i shkatërruar nga lufta për të kërkuar një jetë të re në Amerikë.Por fantazmat e së kaluarës nuk e lënë të qetë.Ajo është e bindur se burri i saj, majori i Ushtrisë së Kuqe,Aleksandër Belov, është ende...

  1 500 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 4 nga 4 libra