Raymond Khoury

Raymond Khoury është autori i librave “Tempulli” dhe “Templari i fundit”, libra të cilët u renditën në krye të listës ndërkombëtare si librat më të shitur.  

Raymond Khoury është autori i librave “Tempulli” dhe “Templari i fundit”, libra të cilët u renditën në krye të listës ndërkombëtare si librat më të shitur.  Është skenarist dhe producent në zë si në botën televizive dhe në atë kinematografike. Khoury jeton në Londër së bashku me bashkëshorten dhe dy fëmijët.


Për më shumë informacion, vizitoni uebsajtin www.raymondkhoury.com

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 1 nga 1libër
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Nuk është në stok

  Në kohën kur gazetarja Grejs Logan nis kronikën nga vendngjarja, papritmas në qiell shfaqet një lëmsh i stërmadh, vezullues drite, i cili e mbështjell anijen në një shkëlqim lëbyrës, mandej zhduket në mënyrë po aq të mistershme sa shfaqet, ndërsa bota mbarë mban frymën teksa ndjek ngjarjen drejtpërdrejt.

  1 300 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
Shfaq 1 - 1 nga 1libër