I ri Cmim i reduktuar! Premtimi Shiko më të madhe

Premtimi

Silvina Ocampo A-008303

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pak nga pak imagjinata i komandon kujtimet dhe e çliron nga skllavëria e realitetit: lufta për mbijetesë i lejon të përdorë çdolloj strategjie rrëfimtare, çdo risi të cilën vetëm stili i sigurt dhe gjithmonë i frymëzuar i Silvina Ocampos, mund ta përballojë.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928366221

630 Lekë

-10%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një grua përkulet mbi parmakët e një anijeje transoqeanike për të marrë një karficë dhe pa dashur bie në ujë. Teksa sheh skajin e anijes që largohet, i bën një premtim Shën Ritës, mbrojtëse e së pamundurës: nëse shpëton, do të shkruajë një libër për historinë e jetës së saj.

I bie pas anijes, duke pyetur veten se çfarë mund të përfshijë e të shkruajë në historinë e jetës - një repertor mrekullish, kërcënimesh dhe njerëzish parakalojnë të trazuar nëpër mendjen e saj, duke krijuar një fjalor me kujtime herë të turpshme dhe ndonjëherë poshtëruese, ndërsa deti, përreth, e rrëmben me forcën e tij kërcënuese.

Të dhëna

Faqe120
ISBN9789928366221
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFlavia Kaba