I ri Skënderbeu, Heroi Kombëtar Shqiptar, Atlet i Krishtit, Mbrojtës i Europës Shiko më të madhe

Skenderbeu, Heroi Kombetar Shqiptar, Atlet i Krishtit, Mbrojtes i Europes

Fotaq Andrea ZEN0063

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Album – antologjia "Skënderbeu, Heroi Kombëtar Shqiptar, Atlet i Krishtit, Mbrojtës i Europës" që po botojmë me rastin e "Vitit Skënderbeu – 2018" është fryt i një pune shumëvjeçare, qëkurse nisëm të qëmtojmë me syrin e antologjistit, aty nga fundi i viteve 90 të shekullit të kaluar, gjithçka historike me vlerë për Shqipërinë dhe shqiptarët nën penën e autorëve të huaj.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zenit
ISBN9789928113771

8 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kjo vepër, e pesta e llojit antologjik që kemi hartuar, synon ta rrokë figurën e Skënderbeut në tre dimensionet e tij madhore shfaqur që në vetë titullin e saj. Është një fluturim panoramik historiko – artistik në rrjedhë të shekujve me dëshmi dhe shkrime për Kryetrimin tonë që na sjellin mbi 200 autorë, kryesisht të huaj, përmes 930 ilustrimeve, në një diapazon të gjerë kohor që përfshin vitet 1414 – 2017.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe526
ISBN9789928113771
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
HistoriShqipëria