Nëpër viset e Drinit Shiko më të madhe

Neper viset e Drinit

Johann G. Von Hahn BG0055

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Albanologu i famshëm austriak Hahn bën një udhëtim në Shqipërinë e asaj periudhe nga Durrësi deri në veri të Shqipërisë, duke përshkruar vende, emra, ngjarje dhe histori të trevave që përshkron. Prandaj ky botim ka vlera të jashtëzakonshme, jo vetëm si udhëpërshkrim, por edhe në aspektin gjuhësor, historik dhe etnografik

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Horizont
Fletët210
ISBN9789992774347

490 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët210
ISBN9789992774347
Titulli origjinalReise durch die gebiete des Drin und Wardar, 1867
V. Bot2001
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPjeter Rodiqi