Albumi i Tiranes: Tirana 100 vjet kryeqytet Shiko më të madhe

Albumi i Tiranes: Tirana 100 vjet kryeqytet

Saimr Rusheku, Bujar M. Hoxha ALS0090

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky album është një udhëtim fotografik në qytetin e Tiranës. Ai gjeti realizimin e tij dy vite pas zhvillimit të një ekspozite lëvizëse (Tiranë, Prishtinë, Ulqin, Tuz) nga Fondacioni Alsar (2020) me fotografi të qytetit të Tiranës që paraqesin në rend kronologjik zhvillimin dhe transformimin e Tiranës përgjatë 100 viteve si kryeqytet (1920-2020).

Më shumë detaje

1110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Alsar
ISBN9789928319968

7 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky album sjell një dëshmi dokumentare për të shkuarën dhe të tashmen e qytetit, duke e lënë të hapur interpretimin nga secili person mbi atë se çka fotografitë përcjellin, si dhe përsiatjet që mund të këtë gjithsecili mbi historinë e këtij qyteti. Albumi ka 368 faqe dhe një parathënie nga Prof. Spiro V. Mëhilli mbi të shkuarën e Tiranës.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe368
ISBN9789928319968
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë