Vdekja e mbretit Congor Shiko më të madhe

Vdekja e mbretit Congor

Laurent Gaudè UP0098

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Prozë e zanafillës, tregim epik dhe fillestar. Autori shpalos në një gjuhë dehëse flamujt e trimërisë, bukurinë e heronjve, por edhe pabesitë që sollën disfatën. Çdokush duhet ta pranojë turpin. Kjo është e vërteta e fshehur, ajo që të çon përtej vrulleve të zemrës dhe ligjeve të familjes. Ndoshta ky është thelbi i tragjedisë

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet MAX
ISBN978 99943 37 82 8

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe177
ISBN978 99943 37 82 8
Titulli origjinalBotimet MAX
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
Përmasat20x13
PërkthyesiEglantina Gishti