Grirja e shpirtit Shiko më të madhe

Grirja e shpirtit

Naum Prifti BCA060

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Naum Prifti, një nga romancierët kryesore të Shqipërisë, sjell me Grirja e shpirtit një roman të fuqishëm historik që eksploron jetën nën regjimin ekstrem stalinist-maoist të Enver Hoxhës.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN978-99927-33-92-9

690 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Grirja e shpirtit përmban tregime e novela të shkruara gjatë disa dekadave, por të pabotuara gjer më sot. Naum Prifti tregon në to me humor e me dhimbje njëherësh, me vërtetësi ngjethëse, se diktaturat shkatërrojnë jo vetëm të munduarit por edhe munduesit, ashtu sikurse guri zmeril që bren ndërkohë që brehet dhe vetë. Ai përcjell mesazhin se frytet e diktaturës janë të hidhura për të gjithë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe315
ISBN978-99927-33-92-9
RedaktoriJulika Prifti
V. Bot2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë