Duke pritur Godone – Oh ato dite te bukura Shiko më të madhe

Duke pritur Godone – Oh ato dite te bukura

Samuel Beckett BCA054

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ai i dha zë shpirtit përmes përshkrimit të situatave dhe ngjarjeve në veprat e tij. Beketi hyn në shkrimtarët më të pëlqyer, relaksues. Duke pritur Godonë", libër që fillimisht s'u duk se do të kishtë suksesin e kryeveprave të tjera botërore, por shpejt u bë "best seller" dhe zuri vend për mjaft kohë në libraritë botërore. Do ta krahasoja gati në rradhët e autorëve si Shekspiri." Richard Ellman

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
Fletët124

590 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Dy pjesë teatrale nga më të njohurat e autorit të famshëm irlandez, fitues i Çmimit Nobel për letërsi në vitin 1969, të cilat i jepen në dorë lexuesit shqiptar me përkthim nga frëngjishtja të Mirela Kumbaros e Anton Paplekës. Samuel Beckett është një nga shkrimtarët me ndikimin më të madh në letërsinë e shekullit XX dhe vërehet si i pari i postmodernistëve e si një nga themeluesit e "teatrit absurd". Irlandez që jetoi thuajse gjithë kohën në Paris, Samuel Beckett shkroi si në anglisht ashtu dhe në frëngjisht. Duke pritur Godonë është titulli i tij më i famshëm, që ka zënë vend tashmë prej disa dekadash në libraritë e gjithë botës e që vihet në skenë kudo në teatrot anembanë saj.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët124
V. Bot1996
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMirela Kumbaro