E largeta dhe tregime te tjera Shiko më të madhe

E largeta dhe tregime te tjera

Julio Cortazar A-007237

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në kujtesën kaq millimetrike, në humorin kaq subversiv, në gjithçka që e bën ate njërin prej intelektualeve të mëdhenj të epokés, në kuptimin klasik te fjalës.

Më shumë detaje

978 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aleph
ISBN9789928323200

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në jetën publike, qoftë edhe në pikën me të vakët të dëshirës për të lexuar apo për  t'u shfaqur para tyre, Cortázar-le mbërthente audiencën me një prani të pashmangshme dhe që duhej të kishte patjetër diçka mbinatyrore në gjithe këtë, të brishtë porse jo të afërt.

Në të dyja këto raste unë kam ndjerë se ai është personi më mbreselenés që kam patur rastin të njoh.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe415
ISBN9789928323200
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBashkim Shehu