I ri Inxhinieria e brendshme Shiko më të madhe

Inxhinieria e brendshme

Sadhguru A-007820

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në librin e tij, Sadhguru jep ushtrime që do të ndihmojnë për të rimenduar kufirin e aftësive të dikujt, të bëheni një person më funksional dhe i shëndetshëm, por më e rëndësishmja, t'i mësoni ato se si t'i kryejnë ato në mënyrë korrekte. Dhe gjithashtu - ai do të japë këshilla për ushqimin efektiv, i cili, nëse nuk ndihmon të jetosh për njëqind vjet, sigurisht që do të ngadalësojë procesin e plakjes, do të përmirësojë gjumin dhe fytyrën.

Më shumë detaje

465 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928348593

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Si të siguroheni që koha të mos ju kalojë nëpër gishta?

Çfarë duhet bërë për të arritur stabilitetin e brendshëm?

"Yoga për t'ju ndihmuar" - ndoshta kjo është përgjigjja kryesore e Sadhguru për të gjitha pyetjet e shumta të studentëve të tij.

Jogi dhe misti i famshëm, i cili i kushtoi jetën e tij kujdesit për përmirësimin e shëndetit fizik dhe mendor të banorëve të planetit, ka mbledhur parimet e shkencës klasike të yogës në një program themelor që ai kryen në të gjithë botën.

Ai ka ligjëruar në Oksford, Stanford dhe Harvard, ka marrë pjesë në Forumin Ekonomik Ndërkombëtar në Davos, Samitin Botëror të Paqes, takimin e KB dhe konferencën TED, ke ka trajnuar punonjës të Google, apo General Electric.

Studentët e Sadhguru pretendojnë se mençuria e tij ndihmon për të kontrolluar dëshirat e trupit, lëvizjet e mendjes dhe shpërthimet e emocioneve. Por më e rëndësishmja, për të menaxhuar energjinë e brendshme jetëdhënëse që pulson kur jemi të lumtur dhe zbehet nën ndikimin e stresit dhe praktikave shkatërruese.

Ajri që merrja frymë, shkëmbi mbi të cilin isha ulur, atmosfera përreth, çdo gjë ishte bërë “unë”. Isha çdo gjë që ishte. Isha i ndërgjegjshëm, por kisha humbur arsyen.

Natyra diskriminuese e shqisave thjesht nuk ekzistonte më. Sa më shumë të tregoj aq më e çmendur do të tingëllojë, sepse ajo çka ndodhi është e papërshkrueshme. Ajo çfarë unë isha, ndodhej me të vërtetë kudo.

Çdo gjë po shpërthente përtej kufijve; çdo gjë po shpërthente në çdo gjë tjetër. Ishte një harmoni e pamatë e një përsosmërie absolute.

Jeta ime tani është thjesht ai moment, që ende vazhdon po aq e bukur. Kur u riktheva te gjendja ime normale m’u duk sikur kishin kaluar vetëm dhjetë minuta. Por me një shikim të shpejtë të orës pashë se ishte ora 7:30 e darkës.

Kishin kaluar katër orë e gjysmë. Sytë i kisha hapur, dielli kishte perënduar dhe ishte errësirë. Isha totalisht i ndërgjegjshëm, por ajo që deri në atë moment e konsideroja si vetja ime, ishte zhdukur tërësisht.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe256
ISBN9789928348593
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiLindi Reka, Marin Metohu