I ri Peshe Shiko më të madhe

Peshe

Xhulian Musaka A-005943

Libër i ri

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928327017

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kishte nga ato ditë, që përshëndetej me mua vetëm në gjumë, sa shkrepte agimi e deri vonë në kohë fjetje. Megjithëse dremisja, ndieja aromën e rëndë të sqetullave të djersitura, ose teshtima të shpeshta që më zgjonin. Punët nuk e ulin ritmin asnjëherë, ishte koha e pakthyeshme e të birit, që e bënte zemrën e sëmurë të villte dhe përgjumjen time të dukej fajtore. Tashmë burri shpërthente në lot nga papastërtitë, merrte frymë rëndë me sy të ndotur e të zgurdulluar, që ta fusnin tmerrin. Unë rendja pas tij për t’ia pastruar. Po të njëjtën ditë e zuri ngërçi në gishta, nyjat iu shtrembëruan, luga iu rrëzua dhe kështu fjeti i pangopur, i zemëruar me veten.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe96
ISBN9789928327017
V. Bot2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë