I ri Cmim i reduktuar! E drejta administrative procedurale Shiko më të madhe

E drejta administrative procedurale

Sokol Sadushi TO0380

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër, i cili është vazhdim i trajtesave mbi të drejtën administrative dhe, në veçanti, mbi teorinë e aktit administrativ, që kam realizuar në botimet e mëparshme, synon të përcjellë për studentët, për praktikantët e së drejtës administrative dhe, në veçanti, për juristët e administratës publike, një analizë

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN978-9928-235-33-6

1 500 Lekë

-25%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky libër, i cili është vazhdim i trajtesave mbi të drejtën administrative dhe, në veçanti, mbi teorinë e aktit administrativ, që kam realizuar në botimet e mëparshme, synon të përcjellë për studentët, për praktikantët e së drejtës administrative dhe, në veçanti, për juristët e administratës publike, një analizë

më të hollësishme për institutet e njohura juridike, por edhe për institutet që, për herë të parë, parashikohen në Kodin e Procedurave Administrative.

Për shkak të hyrjes në fuqi të këtij Kodi në fund të muajit prill të vitit 2016, por edhe të kohës së pamjaftueshme për të sjellë efekte të menjëhershme për praktikën administrative dhe gjyqësore, libri i titulluar “E drejta administrative procedurale” është një përpjekje modeste për të bërë të mundur kuptimin që kanë, apo që duhet të kenë normat procedurale gjatë të gjithë fazave, në të

cilat kalon procedura administrative. Kjo punë e realizuar nuk konsiderohet e përfunduar, nëse nuk do të pasohet në vijimësi me botime të tjera që pasurojnë këtë analizë doktrinare me jurisprudencën administrative dhe atë të gjykatës administrative. Njëkohësisht, botime të tjera që mund të orientohen nga e drejta administrative materiale, e plotësojnë më së miri, krahas së drejtës administrative procedurale, atë që kërkohet dhe dëshirohet nga çdo praktikant dhe studiues i shkencës të së drejtës.

 

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe464
ISBN978-9928-235-33-6
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat15 x 23