Gramatika e gjuhës shqipe - Morfologjia 1 Shiko më të madhe

Gramatika e gjuhes shqipe - Morfologjia 1

Ali Jashari BEM0071

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Për studentët e degëve të gjuhëve të huaja

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët189
ISBN9789951853224

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ky tekst jep në mënyrë logjike dhe shkencore njohuri nga struktura fjalëformuese e gjuhës shqipe, tipat dhe mënyrat e formimit të fjalëve, pjesët e ndryshueshme dhe të pandryshueshme të ligjëratës etj., që janë të domosdoshme për formimin gjuhësor të studentëve të degëve të gjuhëve të huaja.

Nga ana tjetër, këto njohuri konkretiz,ohen me ushtrime të shumta të karakterit zbatues dhe krijues, që ndikojnë në aftësimin praktik të studentëve. Për më shumë, çdo ligjëratë është shoqëruar me pyetje për kontrollimin e njohurive të studentëve, çka i ndihmon ata që të përgatiten për gjërat më thelbësore, jo për t'i mësuar ato përmendsh, por për t'i interpretuar në mënyrë logjike dhe krijuese.

Në këtë mënyrë, teksti "Gramatika e gjuhës shqipe, 1-Morfologjia", i shkruar me një gjuhë të thjeshtë, përmbush tri synime të rëndësishme:. dhënien e njohurive teorike më të domosdoshme për gjuhën shqipe; zbatimin e njohurive teorike përmes ushtrimeve, pyetjeve dhe rubrikave të tjera; përgatitjen sa më të lartë të studentëve për mësimnxënien e gjuhës shqipe. Shpresojmë që studentët, duke pasur në dorë këtë tekst, do të bëhen të aftë për përmbushjen e misionit të tyre të nesërm.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët189
ISBN9789951853224
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri