Shtate dijet e nevojshme per edukimin e se ardhmes Shiko më të madhe

Shtate dijet e nevojshme per edukimin e se ardhmes

Edgar Morin UE0120

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ky libër ka ndihmuar shumë burra dhe gra për të përballuar më mirë fatin e tyre dhe për ta kuptuar më mirë planetin tonë.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN978992839190482

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Si mund ta kuptojmë botën e re që na rrethon? Mbi ç'koncepte kryesore duhet të bazohet edukimi i së ardhmes? Mbi cilat baza teorike mund të mbështetemi për të kapërcyer çarjet që po thellohen gjithnjë e më shumë? Libri na ndihmon për ta parë të ardhmen në sy. Ky tekst i vogël gjithë dritë, sintezë e një vepre të plotë dhe e një jete të tërë, është shpërndarë tashmë në shumë vende të botës. Vepra ka ndihmuar shumë burra dhe gra për të përballuar më mirë fatin e tyre dhe për ta kuptuar më mirë planetin tonë.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe302
ISBN978992839190482
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlerta Hyska