I ri 500 problema per mua - kl. V Shiko më të madhe

500 problema per mua - kl. V

Grup autorësh A-002814

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ju keni arritur në klasën e pestë dhe pas vetes keni lënë një det të madh përjetimesh e mësimesh. Ndër të tjera, keni mësuar shumë dhe në Matematikë. Nëse kujtojmë se si keni filluar klasën e parë, kur edhe numri 1 ju është dukur i vështirë, reflektojmë se Ju tani dini të shumëzoni numra, t’i pjesëtoni ata, të krahasoni numrat dhe thyesat e të krijoni detyra problemore.

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Magjia e librit
ISBN9789951693455

380 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pra, Ju keni bërë punë të madhe deri tani! Ne besojmë që të njëjtin hap, të punës së mirë, do të vazhdoni ta bëni dhe në këtë libër problemash. Hap librin dhe sfido veten, në çdo problemë e në çdo udhëzim, në çdo numër e në çdo situatë!

Prapë, ne jemi siguruar që libri të ju lundrojë juve edhe në botën e kafshëve edhe në situata imagjinare, edhe në rrethana të tjera, të cilat kanë për qëllim që ta lidhin Matematikën me cilindo segment.

Lexo me kujdes problemat dhe mundohu të gjesh dy e më shumë rrugë për gjetjen e përgjigjeve.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
ISBN9789951693455
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë