Atlas themelor i historisë së botës Shiko më të madhe

Atlas themelor i historisë së botës

Grup autorësh BAO0515

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Qëllimi i këtij atlasi të historisë botërore është të japë një përmbledhje të rrugës që ka përshkuar njerëzimi që prej origjinës deri në ditët tona. Përparimi i qytetërimeve dhe faktorët nxitës të evolucionit historik, migrimi, zhvillimet ekonomike dhe sociale, zbulimet teknologjike, apo ciklet e mëdha kulturore, përshkruhen në faqet e këtij atlasi, në mënyrë të thukët e të përpiktë. Pra, ky tekst përbën një burim dijesh, jo vetëm për nxënësit por edhe për lexues të tjerë.

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
Fletët96
ISBN9789989108218

800 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët96
ISBN9789989108218
V. Bot2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMerita Koçiu (Pino)