Fjalor Historik i Shqiperise Shiko më të madhe

Fjalor Historik i Shqiperise

Robert Elsie BUE256

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pse shfaqet kështu Fjalori Historik i Shqipërisë dhe Robert Elsie, autor i tij? Kjo ndodh sepse pjesët përbërëse të historisë dhe personalitetet e saj, heronjtë dhe betejat duket se herë braktisen dhe herë ngrihen lart, herë ndihen të mjerë, herë shndërrohemi edhe më të fuqishëm. Sidoqoftë aty është njeriu që shfaqet i madhërishëm. Ne e shohim më të lartësuar nga ndjenjat, më të qartë dhe më të fuqishëm duke shkruar faqe të reja historie...

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët755
ISBN978928030955

1 700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Robert Elsie vjen me një vepër të rëndësishme në fushën e historisë: Fjalor historik i Shqipërisë! Sa herë e lexojmë këtë vepër, ajo të grish, lexohet e rilexohet. Ngjarje, personalitete, data, tipare, karaktere etj. Herë krenohemi, herë ndiejmë trishtim, herë ngadhënjehemi dhe më tej kemi dhembshuri të madhe, shfaqet para nesh një bukuri e përjet­shme trimërie, gati rrëqethemi duke provuar shumë dritë në shpirt, kur dielli ndriçon përmes vranësirave! E pranon historia këtë pamje dhe ndjenjë. Po pse vallë i ndjejmë kaq thellë këto gjëra në një fjalor historik? Sepse aty gjejmë jo vetëm ato që kanë ndodhur, të parët tanë, porse aty jemi edhe ne, herë të zhurmshëm e herë të vetmuar, madje duke dëgjuar secili veten,në vet­mi ose në betejë. Ne flasim dhe kuptojmë nëpërmjet faqeve të historisë, herë delikatë dhe të sjellshëm, herë me bujë e luftarakë. Ky libër është dhe do mbetet miku i përhershëm yni.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët755
ISBN978928030955
V. Bot2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë