Drejt një arkitekture Shiko më të madhe

Drejt një arkitekture

Le Corbusier BAR015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ndonëse është botuar në vitin 1923, ky libër konsiderohet si teori e vërtetë e arkitekturës së shekullit të XX. Prandaj, teksti është i rekomanduar mes specialistëve dhe studentëve të arkitekturës, duke u kthyer për disa dekada si libër bazë për studentë dhe profesionistët e fushës. Libri erdhi në shqip në kohën e kaosit urban edhe si një përpjekje për të ndërhyrë së paku në botën e ideve të arkitektëve dhe menaxherëve të hapësirave urbane dhe publike 

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët243
ISBN9789992742135

600 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët243
ISBN9789992742135
Titulli origjinalPhoenix (Bargjini)
V. Bot200
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimevetretë
PërkthyesiArtan Raça