E drejta e Bashkimit Europian Teksti, ceshtje gjyqesore dhe materiale 1 Shiko më të madhe

E drejta e Bashkimit Europian Teksti, ceshtje gjyqesore dhe materiale 1

Paul Craig & Gráin de Búrca BTI0017

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Teksti i Craig & de Burca është Bibla" e Të Drejtës së Bashkimit Europian. Unë nuk mund ta imagjinoj studimin pa këtë libër." Marriane Muona, ish-studente e Drejtësisë, Universiteti i Helsinkit; "Craig & de Burca është bërë legjendë për cilësinë: i saktë nga pikëpamja ligjore dhe i pasur nga përmbajtja", Christopher Hilson, Profesor i të Drejtës dhe Drejtor i Shkollës Juridike, Universiteti i Ridingut

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789928406224

5 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

15 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Botimi i ri i librit E drejta e Bashkimit Europian Teksti, çështje gjyqësore dhe materiale 1", paraqet ligjin e BE-së në prespektivën e Traktatit të post-Lisbonës. Ne e kemi rishikikuar gjithmonë me mjaft vëmendje librin, dhe për këtë botim, më shumë se çdo herë tjetër, procesi ka qenë i plotë, rigoroz dhe sfidues: për të ruajtur elementet e librit që e kanë bërë ndë më të preferuarit, na u desh të reflektojmë saktësisht ndryshimet e sjella nga Traktati i Lisbonës." Paul Craig dhe Gráinne de Búrca janë studiues të shquar të së Drejtës Europiane, që kanë një përvojë të pasur në mësimdhënie dhe në botimet e kësaj fushe. Duke punuar ngushtësisht si një grup autorësh për gati njëzet vjet, ata kanë sjellë me sukses së bashku një përzierje unike të komenteve sqaruese dhe pjesëve të zgjedhura me kujdes nga një varg i madh materialesh parësore dhe dytësore.

Të dhëna

ISBN9789928406224
RedaktoriEmi Kokobobo
Viti i Botimit2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
PërkthyesiJorgji Qirjako