Levizja e lire e personave ne Bashkimin Europian Shiko më të madhe

Levizja e lire e personave ne Bashkimin Europian

Erjona Canaj UE0112

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër trojtohen çështje të karakterit teorikojuridik, por edhe praktik, që kanë të bëjnëme lëvizjen në hapësirat e kësaj strukture , të shtetasve komunitarë dhe shtetasve jo komunitarë.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN978992819002

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

15 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në ditët tona, prirja e përgjithshme është liberalizimi dhe lehtësimi i qarkullimit të njerëzve. Një ndër prekursorët e institucionalizimit të kësaj prirjeje është bërë Bashkimi Evropian, i cili në aktet më kryesore të tij ka përcaktuar dhe rregulluar juridikisht lëvizjen e lirë të personave. Pikërisht këtë institut të rëndësishëm, që konsiderohet gjithashtu edhe si një e drejtë themelore e njeriut, merr në analizë libri i Dr. Erjona Canaj, me titull Lëvizja e lirë e personave në Bashkimin Europian.

Të dhëna

Faqe252
ISBN978992819002
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë