Bethoveni Shiko më të madhe

Bethoveni

B. Kremnjev BOM0052

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër biografik i cili na tregon më shumë mbi jetën e kompozitorit të famshëm Bethoven.

Më shumë detaje

899 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN978999274040X

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pjesë nga libri:

...Në dhomë hyri drita e hënës. Një rreze e argjendtë, si një shigjetë drithëruese, përshkoi errësirën. Maja e saj ra mbi shtrat. Djali që flinte aty, lëvizi kokën mbi jastëk. Ngriti qepallat. Sytë e tij të mëdhenj të zinj u drejtuan nga errësira. Ishte një vështrim i shqetësuar. Djali përsëri u shtri dhe u mbulua me jorgan. Por pas pak u ngrit mbi bërryla dhe u ul mbi shtrat. Duke zgjatur qafën e tij të shkurtër, djali vazhdoi të vështrorite rreth e rrotull, pa mundur të kuptonte se ç'gjë e zgjoi, çfarë e shqetësoi. Papritmas u drodh, brofi në dysheme, vrapoi te dritarja dhe e hapi krejtësisht. Vërshoi një freski aromatike. Një tufë flokësh, të shpushpuritur nga era, i ranë mbi sy. Djali i hodhi mënjanë dhe u struk - këmisha ishte një mbrojtje e dobët kundrejt freskisë së natës së shtatorit - dhe nuk lëvizi nga vendi...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe384
ISBN978999274040X
Titulli origjinalOmsca - 1
V. Bot2000
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
PërkthyesiJorgo Mato