I ri Fjalekryqet e letersise Shiko më të madhe

Fjalekryqet e letersise

Bedri Islami A-004153

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri më i ri i Bedri Isamit, me titull “Fjalëkryqet e letërsisë”, është i vecantë. Ndryshe nga librat e mëparshëm të tij, këtu kemi portrete e analiza për shkrimtarët jo thjesht për veprën e tyre artistike por të kombinuar më jetën dhe kontaktet e autorit me ta.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
Fletët312
ISBN9789928234438

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Si shkrimtar, poet e publicist, Bedri Islami sjell dëshmi tronditëse, të pangjashme, nga ato që rrallë krijuesi t’u kenë ndodhur e t’i kenë përjetuar vetë në jetë.

Raportet që ai ka me personazhet janë të papërsëritshme, e vërteta që vjen si triller artistik është e jashtëzakonshme: kujt krijuesi i ka ndodhur që një personazh si Zeneli të jetë edhe ish-nxënës e personazh, Luli i Vocërr i Migjenit, edhe babai i autorit?

Që nëna Dritë, gjithë mall e dhimbje, që humbi në moshë tepër-tepër të re shokun e jashtëzakonshëm të jetës në rrethana dramatike të jashtë-zakonshme, që humbi në luftë të vëllanë, Naim Gjylbegun, në lulen e moshës, një nga pesë Heronjtë e Vigut,- është nëna e autorit?

Që Ladrovcët, burrë e grua, Heronj të Lirisë, të jenë bashkëluftëtarë e miq të autorit?

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët312
ISBN9789928234438
RedaktoriNaim Zoto
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë