"Meshari" -Vepër e hartuar nga Gjon Buzuku Shiko më të madhe

"Meshari" -Veper e hartuar nga Gjon Buzuku

Anton Nikë Berisha BEM0020

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një studim i hollësishëm mbi veprën "Meshari", të Gjon Buzukut

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Faik Konica
Fletët157
ISBN9789951064705

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Autori Anton Nikë Berisha sjell një varg të dhënash dhe faktesh për të parë e dëshmuar se “Meshari” është vepër e hartuar nga Gjon Buzuku. Këtë e përligjin disa krijime origjinale, sidomos katër poezi – lutje të hartuara nga Buzuku, ku ai lutet për prindërit dhe për njerëzit e gjuhës e gjakut të tij, pastaj rreth 400 ndërhyrje të autorit midis teksteve të zgjedhura nga Shkrimi i Shenjtë dhe nga tekstet liturgjike dhe kanonike.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët157
ISBN9789951064705
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë