Antologji e kangëve kreshnike shqiptare Shiko më të madhe

Antologji e kangeve kreshnike shqiptare

Anton Nikë Berisha BEM0019

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Letërsia gojore, ndërkrijimtaritë më të vjetra shpirtërore të njeriut, lindi dhe u zhvillua kur ai ndjeu nevojë që nëpërmjet gjuhës t'i rrëfente tjetrit diçka që ndryshonte e ngrihej mbi kumtet e zakonshme ose, nëpërmjet këngës, t'i shprehte ndjenjat e veta për ngjarjet dhe dukuritë e ndryshme të jetës e të mjedisit ku jetoi e veproi si dhe të natyrës.

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Faik Konica
ISBN9789951062183

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe670
ISBN9789951062183
V. Bot2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë