Parabola postmoderne Shiko më të madhe

Parabola postmoderne

Ag Apolloni BEM0094

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Monografia "Parabola postmoderne" e Ag Apollonit, e botuar për herë të parë më 2010, është vepra e parë mbi postmodernizmin në letërsinë shqipe.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fletët268
ISBN9789951632263

1 000 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ajo ka për objekt katër romanet e Rexhep Qosjes (Vdekja më vjen prej syve të tillë, Një dashuri dhe shtatë faje, Nata është dita jonë dhe Bijtë e askujt). Titulli sintagmatik i saj nënkupton figurën dhe poetikën. Katër romanet e Rexhep Qosjes janë proza metaforike, rrjedhimisht janë parabola dhe të gjitha i përmbahen poetikës postmoderniste. Librin ndahet në këto pjesë: I. Postmodernizmi; II. Poetika pluraliste; III. Retorika e romanit, IV. Metafora e madhe dhe V. Fundi i romanit.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët268
ISBN9789951632263
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri