Itinerare që ndërthuren Shiko më të madhe

Itinerare që ndërthuren

Laura Smaqi BPO0019

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri ‘‘Itinerare që ndërthuren (Studime për letërsinë shqipe)’’ përmbledh disa prej artikujve e kumtesave në formë të zgjeruar, të realizuara vitet e fundit, të cilat bëjnë objekt trajtimi vepra, autorë e periudha që prej fundit të shek. XIX deri në krijimet bashkëkohore.

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Poeteka
Fletët232
ISBN9789928413444

700 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Laura Smaqi prej vitit 1995 eshte kërkuese shkencore në Departamentin e Studimeve Letrare të Institutit të Gjuhësisë dhe të Letërsisë të Qendrës së Studimeve Albanologjike. Gjatë gjithë kësaj periudhe ka botuar mjaft artikuj e studime në revistat shkencore, si dhe monografinë ‘‘Zbulimi i vetvetes n’pasqyrë t’letravet (Proza e shkurtër e Ernest Koliqit), në vitin 2009.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët232
ISBN9789928413444
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë