E drejta nderkombetare Shiko më të madhe

E drejta nderkombetare

Martin Dixon BTI0019

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Ky libër mbi të drejtën ndërkombëtare iu jep studentëve një trajtim të përmbledhur të të gjitha temave themelore, që studiohen në kurset e të drejtës ndërkombëtare, duke iu dhënë atyre gjëra të reja për temën, me një hyrje të plotë e të kujdesshme dhe me një shtrirje të përshtatme.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Tirana Times
ISBN9789995677183

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Qëllimi kryesor i këtij libri është t'i pajisë studentët me mjetet bazë të analizës së një problemi që përfshihet nga e drejta ndërkombëtare. Pa kuptuar drejtimet kryesore të subjektit është e pamundur të vlerësosh se si e drejta ndërkombëtare mund të të ndihmojë ta bësh botën të funksionojë, pastaj të kuptosh se si ajo mund të ndihmojë të zgjidhësh problemet kritike me të cilat përballet shoqëria ndërkombëtare. Libri ofron një prezantim të përpiktë të fushave kryesore të së drejtës ndërkombëtare. Të gjithë komponentët e një kursi janë përshirë dhe analizuar, duke theksuar veçanërisht praktikën e shteteve. Përveçse është një ndihmë e paçmueshme për studentët e ligjit, libri synon të ndihmojë edhe studentët e politikës ndërkombëtare dhe diplomacisë për të kuptuar se si funksionon komuniteti ndërkombëtar.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789995677183
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
PërkthyesiShpëtim Çuçka