Arti i të shkruarit Shiko më të madhe

Arti i te shkruarit

Sulejman Mato BOT0038

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Arti i të shkruarit është shkruar me jë gjuhë të thjeshtë mbi një unitet konceptual, me citime të përzgjedhura nga letërsia jonë dhe ajo botërore, ai synon të shpalosë standardet e asaj çka quhet "letërsi universale" dhe argumenton pse quhet e tillë. Libër për shkrimtarët e rinj, por edhe për lexuesit që janë përherë dhe potencialisht shkrimtarë të ardhshëm." Moikom Zeqo

Më shumë detaje

6 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
Fletët231
ISBN9789928000279

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shumë poezi moderniste, edhe pse kanë thjeshtësi folklorike", nuk kanë gjetje emocionale dhe u mungon imagjinata. "Poezia, thotë poeti amerikan, Sandberg,- është heshtja dhe dialogu i rrënjës së lules dhe lulëzimit të saj nën shkëlqimin diellor." Poezia: "është një dorëshkrim fantazme që shpjegon si krijohen ylberët dhe si zhduken ato." Përse ndodh që në morinë e librave poetikë që lexojmë vetëm pak na mbeten në mend? Çfarë është ajo që e ndan një poet të mirë nga poetët e tjerë mesatarë? Sigurisht origjinaliteti. Poeti i mirë është një qenie njerëzore me ndjeshmëri të veçantë, prej kësaj ndjeshmërie të lartë dhe këtij perceptimi të veçantë lind origjinaliteti. Një poet ka aftësinë "e habisë", kjo habitje e bën dhe krijimin emocionues." Autori, Sulejman Mato

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët231
ISBN9789928000279
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë