Meshari i Gjon Buzukut, botim kritik (HC) Shiko më të madhe

Meshari i Gjon Buzukut, botim kritik (HC)

Gjon Buzuku, Eqrem Çabej (punoi) BCA064

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky set ka librin në variantin origjinal dhe të shqipëruar, si dhe është i shoqëruar nga shënimet përkatëse, të cilin e ka realizuar Prof. Eqerem Çabej. Brenda setit janë dy botime, luksione, me kapakë të trashë, të paketuara edhe për dhurata

Më shumë detaje

9 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
Fletët404
ISBN978-99956-35-15-5

8 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vepra e Gjon Buzukut, monument i shqipes mesjetare, i ruajtur vetëm në një ekzemplar, mbeti për një kohë të gjatë i njohur nga një numër shumë i kufizuar specialistësh. Prej tij u botuan herë pas here vetëm pjesë të veçanta.

Ky libër vjen i përgatitur në një edicion luksi nga shtëpia botuese Çabej. Brenda në një kuti janë të pëfshira dy libra, njëri në variantin origjinal dhe tjetri në shqip, i shoqëruar me shënime nga Prof. Eqerem Çabej.

Të dy vëllimet kanë kapakë kartoni, me veshje speciale.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët404
ISBN978-99956-35-15-5
RedaktoriEqrem Çabej (botim kritik)
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveRibotim