Romani post – modern shqiptar Shiko më të madhe

Romani post – modern shqiptar

Adil Olluri UE0119

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër me studime letrare, ku autori e fillon studimin e tij me romanin postmodern.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
ISBN978992839190451

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Këtu autori i ka evidencuar dhe analizuar elementet postmoderne në secilin roman veç e veç, duke ndjekur kështu një mënyrë pune ku çdo romanit të lartpërmendur i kushtohet një hapësirë e veçantë në kuadër të punimit, ku së pari do të fillojë me romanet e Rexhep Qosjes, ngase me këtë autor, fillon inagurimi i shkrimit letrar postmodern te ne, pastaj vazhdon me romanet e Shehut, Dibrës, Koreshit, Blushit, Rrahmanit dhe Hoxhës. Me një fialë, projekti për analizimin e elementeve postmoderne në romane shqiptare, më shumë se sa vlerësues synon të jetë ilustrues me shembuj konkret nga romanet e cekura më lart.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe302
ISBN978992839190451
V. Bot2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë