Mitologjite Shiko më të madhe

Mitologjite

Roland Barthes BPS0032

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Krijimtaria e Rolan Bartit (1913-1980), njërit nga mendimtarët më të mëdhenj të shekullit XX, është e ndërtuar në kategori dhe skema të përpunuara mirë mbi artin letrar, retorikën dhe semiologjinë. Mirëpo, te R. Barti nuk mund të kërkohet i njëjti koncept me problemet me të cilat merret që nga fillimi e deri në fund, që nënkupton zhvillimin dhe zgjerimin e tij prej kritiku dhe mendimtari. Pra, te ai nuk kemi të bëjmë me të njëjtën fushë të veprimtarisë nga fillimi e deri në fund. Me një fjalë, në figurën e tij kemi një personalitet shumë të gjithanshëm dhe të ndërliqshëm, intelektual e krijues që është vështirë të vendoset në kallëpe konceptuale.

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Pika pa Sipërfaqe
Fletët288
ISBN978-9928-185-28-0

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët288
ISBN978-9928-185-28-0
V. Bot2016
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiPersida Asllani