Kadare, shkrimtari dhe diktatura 1957-1990 Shiko më të madhe

Kadare, shkrimtari dhe diktatura 1957-1990

Peter Morgan FB0077

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Morgan, profesor i Studimeve Evropiane në Universitetin e Australisë Perëndimore "ka shkruar studimin e parë të gjatë, në gjuhën angleze, të betejës për mbijetesën e letërsisë në shtetin e vijës së ashpër staliniste të Shqipërisë"

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet 55
ISBN9789928106124

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe305
ISBN9789928106124
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiIlir Shameti