I ri Udhekryqet e Kristoforit dhe aventura e librit shqip Shiko më të madhe

Udhekryqet e Kristoforit dhe aventura e librit shqip

Xhevat Lloshi A-008634

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri i Prof. Xhevat Lloshi vjen pas botimit ‘Vështrime stilistike’, botuar po nga Uegen, gjatë vitit 2021. Është një histori e pabesueshme e aventurës së librit shqip.

Më shumë detaje

1109 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928035721

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Duke lexuar dhe përgatitur librin ‘Udhëkryqet e K. Kristoforit dhe aventura e librit shqip’ për botim, të bën përshtypje dhe të ndiesh tronditje të veçantë,teksa mëson këto ngjarje të jashtëzakonshme, nën hijen e një emocioni fantastik, duke njohur faqe pas faqeje librin e profesor Xhevat Lloshit.

Bëhet fjalë për një vepër shteruese dhe me rreth 700 faqe të formatit të madh.

Një libër që cek qindra e qindra emra studiuesish shqiptarë e të huaj, të rinj e të vjetër, që kanë bërë historinë e gjuhës shqipe e që të dhurojnë fuqinë e një energjie përvetësuese, gjithmonë në gjendje t’u përgjigjet problemeve të mprehta të studimeve të Kristoforit, me një befasi të natyrshme, të thjeshtë dhe logjike.

Dhe, duke arsyetuar kështu, bashkë me profesorin mundohemi të ruajmë qetësinë, gjakftohtësinë, me një lloj ndjesie ethesh për të njohur kureshtje, hollësi, imazhe, dashuri, dhimbje...

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Faqe700
ISBN9789928035721
V. Bot2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë