Ceshtje te estetikes Shiko më të madhe

Ceshtje te estetikes

Jean-Pierre Cometti, Jacques Morizot Roger Pouivet LOG0236

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vepra "Çështje të estetikës" trajton tema dhe terma si karakteri qëllimor dhe Historik i artit, estetika Filozofi & Psikologjike, homo estheticus, raporti mes artit dhe të vërtetës, qëllimi estetik, situata estetike, pikëpamja estetike, arsyetimi, gjykimi, hulumtimi dhe distancimi estetik, çështja e relativizmit estetik, ajo e aktivizimit estetik, identiteti I veprave të artit, arti i masave, veprat artistike autografe etj.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989588204

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe292
ISBN9789989588204
V. Bot2020
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveParë
PërkthyesiAltin Qefalia
VendndodhjaShkup