Analiza e formes se muzikes klasike Shiko më të madhe

Analiza e formes se muzikes klasike

William E. caplin LOG0225

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër i cili kryesisht u dedikohet departamenteve studimore të muzikologjisë. Lexuesit, përmes saj, do të mësojnë të ndërtojnë analiza të plota harmonike dhe formale të muzikës, të nxjerra nga veprat instrumentale të Haydn, Mozart e Beethoven. Libri ilustrohet me mjaft shembuj muzikorë të shënuar për secilën temë të mbuluar.

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Logos - A
ISBN9789989587917

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe732
ISBN9789989587917
Viti i Botimit2020
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiArjol Guni