Gjuha dhe lufta e ideve Shiko më të madhe

Gjuha dhe lufta e ideve

Lindita Aliu-Tahiri NA0025

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Gjuhë, ide dhe luftë. Në tri fjalë të vetme, Lindita Aliu Tahiri ka shprehur gjithë thelbin e kërkimeve shumëvjeçare të saj në gjuhësinë kritike, një nëndisiplinë nga më të rejat të filologjisë së sotme të tekstit, botërore e vendase. Studimet e saj synojnë të depërtojnë në etnotipet ballkanase përmes çkriptimit të gjuhës së medias dhe multimedias.

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Naimi
ISBN978-9928-109-43-9

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe318
ISBN978-9928-109-43-9
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë