E vërteta dhe trillimi në librin Kodi da Vinçi Shiko më të madhe

E vërteta dhe trillimi në librin Kodi da Vinçi

Bart D. Ehrman BOG0119

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Në veprën e tij të njohur, Dan Brown këmbëngul se informacionet historike të përdoruara në të janë bazuar në fakte të mbledhura me kujdes. Sa e vërtetë është kjo? Ashtu siç shpjegon historiani Bart D. Ehrman në këtë Libra, Kodi Da Vinçi është mbushur me gabime historike. ?

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
Fletët280
ISBN9789994344021

800 Lekë

Share

Më tepër

A mashtroi me të vërtetë kisha për ta cilësuar Jezusin si të shenjtë? A ishte Jezusi me të vërtetë i martuar me Maria Magdalenën? Bart Ehrman i demaskon këto pretendime.Gjithsesi, libri i Ehrman nuk është thjesht një listë e gabimeve në krijimin e Brawn, pasi ai ofron një informacion të gjerë, të mbështetur në fakte, mbi Kristianizmin e hershëm. ?

Të dhëna

Lloji i botimitHardcopy
Fletët280
ISBN9789994344021
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë