Cmim i reduktuar! Shqipëria dhe shqiptarët Shiko më të madhe

Shqipëria dhe shqiptarët

Paul Ziberci PL0155

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në vitin 1909, Ziberci ndërmori një ekspeditë në malet e Shqipërisë së Veriut, në bazë të së cilës botoi librin “Albanien und die Albanesen: Landschafts- und Charakterbilder” (Shqipëria dhe shqiptarët: peizazhe dhe karaktere), Vjenë 1910.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789928183163

765 Lekë

-15%

900 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në vitin 1909, Ziberci ndërmori një ekspeditë në malet e Shqipërisë së Veriut, në bazë të së cilës botoi librin “Albanien und die Albanesen: Landschafts- und Charakterbilder” (Shqipëria dhe shqiptarët: peizazhe dhe karaktere), Vjenë 1910.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789928183163
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë