Meshari i Gjon Buzukut, botim kritik (HC) Shiko më të madhe

Meshari i Gjon Buzukut, botim kritik (HC)

Gjon Buzuku, Eqrem Çabej (punoi) BCA064

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky set ka librin në variantin origjinal dhe të shqipëruar, si dhe është i shoqëruar nga shënimet përkatëse, të cilin e ka realizuar Prof. Eqerem Çabej. Brenda setit janë dy botime, luksione, me kapakë të trashë, të paketuara edhe për dhurata

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN978-99956-35-15-5

8 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Vepra e Gjon Buzukut, monument i shqipes mesjetare, i ruajtur vetëm në një ekzemplar, mbeti për një kohë të gjatë i njohur nga një numër shumë i kufizuar specialistësh. Prej tij u botuan herë pas here vetëm pjesë të veçanta.

Ky libër vjen i përgatitur në një edicion luksi nga shtëpia botuese Çabej. Brenda në një kuti janë të pëfshira dy libra, njëri në variantin origjinal dhe tjetri në shqip, i shoqëruar me shënime nga Prof. Eqerem Çabej.

Të dy vëllimet kanë kapakë kartoni, me veshje speciale.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe404
ISBN978-99956-35-15-5
RedaktoriEqrem Çabej (botim kritik)
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveRibotim