Zotni Qelbashi Shiko më të madhe

Zotni Qelbashi

David Walliams BAT0006

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Po kësaj radhe, çfarë ka shpikur në mendjen e tij xhaxhi Davidi? Ai na ka sjellë historinë e vajzës së vetmuar Kloeja që një ditë takohet me një endacak rrugësh, të cilit i vjen era një kilometër larg. Por edhe Qelbashi ka shumë sekrete për të cilat Kloeja do që të mësojë më tepër...

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
Fletët241
ISBN9789928116291

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një tjetër rrëfenjë argëtuese që të bën për të qeshur, origjinale e që të fut në mendime: Kloeja është një vajzë e vetmuar në botë. Ndodh të takohet me zotni Qelbashin, endacakun e qytetit. Ai vjen ca erë. Por është i vetmi njeri në qytet që sillet mirë me vajzën e drojtur. Dhe, kur Qelbashit i nevojitet një vend për t’u strehuar, ajo e fsheh te barakat e kopshtit të saj.

Kloeja mëson se ai ka shiumë sekrete që e kanë çuar në atë fatkeqësi Qelbashin. Dhe kur flitet për sekrete, ajo është gati t’ia durojë erën e rëndë që i vjen mikut të saj të ri.

VLERËSIME

“Një rrëfenjë mahnitëse.... me humor gjenia;”

Edinburg Evening News

“E famshme, me ilustrime drithëruese”

-Heat

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët241
ISBN9789928116291
RedaktoriDhurata Agalli
V. Bot2011
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7-13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Miraka