Universiteti dhe kerkimi. Reforma e vonuar e sistemit shqiptar Shiko më të madhe

Universiteti dhe kerkimi. Reforma e vonuar e sistemit shqiptar

Përparim Fuga UE0146

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri i Përparim Fugës na ofron disa analiza, perspektiva, sisteme të reja referimi në lidhje me kërkimin shkencor dhe mbi të gjitha hap një debat në lidhje me pse-të dhe rrugët e këtij transformimi. Duke u mbështetur në përvojën e tij të gjatë të sipërpërmendur, Përparim Fuga krijon dhe sugjeron disa modele dhe rekomandime të cilat janë tipike me rëndësi për t'u nënvizuar nga vendimmarrësit apo janë tipike për t'u debatuar intelektualisht me pro dhe me kundër, por diçka duhet të ndryshojë, asgjë nuk mund dhe nuk duhet të jetë më si më parë në lidhje me universitetin dhe kërkimin shkencor.

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
ISBN9789928419316

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe107
ISBN9789928419316
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë