Cmim i reduktuar! Universiteti per zhvillimin. Origjina, modelet dhe impakti ne shoqeri Shiko më të madhe

Universiteti per zhvillimin. Origjina, modelet dhe impakti ne shoqeri

Luljeta Minxhozi UE0147

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri nuk mjaftohet vetëm me analizën e situatës apo sistemeve të ndryshme të arsimit të lartë, por jep edhe zgjidhje, që unë do t i konsideroja origjinale. Kjo është një tjetër anë pozitive e këtij libri të vlefshëm.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
ISBN9789928419309

720 Lekë

-20%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Një nga zgjidhjet që ofron Prof Minxhozi është ajo e krijimit të një sistemi që duhet të mbështetet në atë që ajo e quan universitet sipërmarrës. Midis anëve të tjera pozitive të këtij lloj "hibridi" universitar, të cilin nuk dua ta detajoj që lexuesi të ndjejë nevojën e leximit të menjëhershëm të librit, autorja veçon anën e lidhjes së punës shkencore dhe mësimore në universitet me kërkesën për këtë punë në tregun ekonomik. Kjo, sipas autores, do të nxisë konkurrencën, do të lidhë anën shkencore me atë aplikative, do të rrisë standartin e mësimdhënies si dhe do të rrisë konkurrencën midis institucioneve.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe96
ISBN9789928419309
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë