Komunikimi dhe marredhenia shoqerore Shiko më të madhe

Komunikimi dhe marredhenia shoqerore

Roland Lami UE0134

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Publiku shqiptar jeton aktualisht në tri Shqipëri: Shqipërinë reale, Shqiperine e ekranit dhe te gazetave dhe Shqipërine që ndodhet midis tyre. Kjo e fundit nuk është as e para, as e dyta.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928418159

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Me librin e vet Roland Lami na jep pak nga të tria Shqipëritë. Por më shumë përpiqet të na zbërtheje sesi Shqipëria reale"përkthehet" në Shqipërinë e ekraneve, duke na zbuluar me esetë e tij një pjesë të ketij mekanizmi shndërrues. Duke vendosur në qendër të analizave të veta disa prej dukurive shocierore më të spikatura, që kanë një rol të caktuar në këtë mekanizëm, autori na i jep ato në një optikë interesante: optiken e sociologjise se komunikimit.

Të dhëna

Faqe206
ISBN9789928418159
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë