Rithemelimi i mireqenies. Zhvillimi, sfidant I varferise Shiko më të madhe

Rithemelimi i mireqenies. Zhvillimi, sfidant I varferise

Kosta Barjaba (Grup autorësh) UE0149

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne duhet ta masim suksesin e reformës së mirëqenies me numrin e njerëzve që dalin, jo me numrin e atyre që shtohen në sistem.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928419392

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shqiptarët mbeten të varfër se vendit të tyre i kanë munguar politikat e zhvillimit dhe se rritja ekonomike gjatë tranzicionit nuk ka prodhuar punësim dhe, për pasoje, ka anuar drejt një rritjeje varfëruese. Paradoksale, por e vertete. Madje, një e vërtetë e lexuar edhe midis rreshtave te rekomandimeve te organizatave dhe institucioneve nderkombetare që kanë asistuar dhe asistojne Shqipenne gjate tranzicionit të saj të zgjatur, te vonuar, problematik dhe të kushtueshëm.

Të dhëna

Faqe198
ISBN9789928419392
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë