Kerkimi i legjitimitetit dhe venitja e utopise Shiko më të madhe

Kerkimi i legjitimitetit dhe venitja e utopise

Fatos Tarifa UE0109

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër, është ndër ata libra të rrallë, në të cilët e ashtuquajtura Lindje arrin të hedhë një vështrim të qartë mbi vetveten.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press & MAPO Editions
ISBN9789995639013

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Thanë për librin: Ky studim mjaft mirë i dokumentuar sugjeron një këndvështrim interesant mbi një çështje shumë intriguese, siç është ajo e legjitimitetit të shteteve komunistë. Ai përfaqëson një vështrim rifreskues mbi një debat të vjetër, duke qenë i çliruar prej tiradave polemike dhe politizimeve që tradicionalisht kanë karakterizuar debatin mbi këtë çështje. Profesor Richard L. Simpson University of North Carolina at Chapel Hill

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe139
ISBN9789995639013
V. Bot2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18-vjeç
Numri i botimeveI dytë