Etika protestante dhe shpirti i kapitalizmit Shiko më të madhe

Etika protestante dhe shpirti i kapitalizmit

Maks Weber PL0071

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Njëra prej veprave më të mëdha të sociologut më të madh të shekullit XX, ku paraqitet një analizë e shkëlqyer, por dhe rigoroze e burimeve dhe mënyrave të zhvillimit të shoqërisë kapitaliste.

Më shumë detaje

499 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PLEJAD
ISBN9789994364081

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Njëra prej veprave më të mëdha të sociologut më të madh të shekullit XX, ku paraqitet një analizë e shkëlqyer, por dhe rigoroze e burimeve dhe mënyrave të zhvillimit të shoqërisë kapitaliste. Libri është i pajisur me një numër të madh shënimesh dhe ofron një nga përkthimet më të mira të kësaj fushe.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
ISBN9789994364081
V. Bot2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
Numri i botimeveParë
PërkthyesiGaqo Karakashi